Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Sbírka na dron s termovizí pro tým českých bojových mediků na Ukrajině

Sbírka na dron s termovizí pro tým českých bojových mediků na Ukrajině

Představení sbírky

Máme možnost podpořit veřejnou sbírku na dofinancování speciálního dronu s termovizí, kterou organizuje Marek Jech pro svého kamaráda Petra, který se rozhodl jet na Ukrajinu s týmem českých bojových zdravotníků.

Sbírka nyní probíhá na >>Doniu<<Aktuálně je vybráno více než 293 000 Kč ze 310 000 Kč.

Marek Jech spolu se svým kamarádem Petrem dlouhodobě organizují pomoc pro vojáky na Ukrajině (více informací o této pomoci je na webu godsberets.org). Nyní se Petr rozhodl, že půjde a jako operátor dronu se postaví po boku dalších Čechů-dobrovolníků, kteří bojují a zachraňují životy na východě Ukrajiny. Jeho hlavní misí bude vyhledávání raněných vojáků pomocí dronu s termovizí. Mnoho vojáků bohužel zbytečně umírá, protože je raněné v nepřehledném terénu a v noci nikdo nenajde.


Petr má jako operátor dronu nalétáno stovky hodin. V srpnu prodal auto, aby mohl nakoupit výstroj a vybavení. A protože svůj dron na začátku války daroval, potřebuje nyní pomoc dofinancovat nákup nového, se kterým tam bude schopen efektivně fungovat. 

Petrova hlavní mise (tedy i tohoto dronu) bude především vyhledávání raněných. Tento dron však již dokáže také vytvořit i lokální převahu na bojišti a lze využít všemi způsoby od navádění dělostřelectva, sledování pohybu jednotek až po zasílání dárků. 

Pokud chcete více nahlédnout do zákulisí Petrovi mise, pusťte si níže video se Samuelem Hornkem na DVTV. Právě součástí jeho týmu Petr bude. 

Proč potřebuje takto drahý dron? 

DJI Matrice 30T + dvě sady baterií a příslušenství
(optický 16× zoom, termovize, laserový dálkoměr, větší dron – odolá silnějšímu větru a unese případně i výbušniny) 

Efektivita a Životnost: Běžné drony mají v reálném boji zpravidla velmi krátkou životnost. Tento, díky kamerovému systému, optickému zoomu a termokameře bude létat ve výškách a vzdálenostech mimo dosah očí i uší (tudíž i ručních palných zbraní, není nutné, aby se dron k cíli přibližoval na menší vzdálenost než 500 m). Zároveň je stále tak malý, že bude mít příliš nízký radarový odraz pro případnou drahou raketovou obranu. Rychlost dronu je až 80 km/h, bezpečný dolet je 7 km a na jedny baterie dokáže letět více než 30 min. 

Sleva: Pro tento účel ho můžeme koupit s výraznou slevou za 310 000 Kč místo běžných 366 000 Kč.

Pro více informací je Marek plně k dispozici. Odkaz na sbírku je >ZDE<

Děkujeme!

Níže je pár fotek z cesty na UA kdy jsem měl možnost být jedním z řidičům 19 sanitek, které byly darované ukrajinské armádě a ministerstvu zdravotnictví od soukromých dárců. Více o této cestě na Ukrajinu můžete přečíst na mém facebooku

Marek Jech