Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Sbírka na termovizi pro Ukrajinu

Sbírka na termovizi pro Ukrajinu

Je zde možnost podpoření veřejné sbírky na nákup termovize pro ukrajinského vojáka, kterou organizuje Marek Jech. Jedná se o konkrétní a účelnou pomoc, kterou podpořilo už několik členů našeho sboru.

Organizátorem sbírky je Marek Jech (nikoli Církev bratrská v Bystrém)  
Dovolte mi prosím, abych Vám jen krátce představil sbírku a pomoc, kterou mám na srdci. Pokud Vám stejně jako mě dává smysl v první řadě podpořit Ukrajinu, aby se mohla bránit, budu velmi rád za jakoukoli formu podpory. 


Představení sbírky, komu pomůžeme? 

„Mikuláš“ je již pátým rokem v ukrajinské armádě, jako příslušník výsadkových vojsk. Jeho malá, ale úspěšná průzkumná jednotka od února bojuje v oblasti Záporoží. I když má jednotka dostatek munice, dostala i nová auta, detailní žádosti však unikají pozornosti logistických důstojníků. 

Mikuláš a jeho jednotka tak od nás dostali celou řadu věcí, od bot, vest, až po ponožky. V květnu od nás obdrželi první termovizi, díky které může Mikuláš provádět noční operace. Termovize se na frontě velice osvědčila, bohužel je v permanentním zápřahu, protože se o ní dělí 5 odstřelovačů. 

Mikuláš nás proto požádal, jestli bychom jim nedokázali poslat ještě jednu termovizi, aby mohli zvýšit svou průzkumnou noční aktivitu. 


„Mikuláš“ je sympatický 25 letý kluk a rozhovor s ním, kde zmiňuje i naši pomoc z české republiky si můžete přečíst v Deníku N.


Prosím zvažte podpoření této sbírky. Věřím, že zlu je třeba se postavit. „Hledejte právo, zakročte proti násilníku“ (Izajáš. 1:17). Kluci předvádějí skvělou práci na okupovaném uzemí a díky termovizi vidí nepřítele v noci až na vzdálenost 2,5 km a to jim může nejen zachránit život. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nákup termovizní předsádky (noční vidění) InfiRay CH50 V2. Jedná se o komponent, který především za zhoršené viditelnosti (nebo v nepřehledném terénu) umožňuje majiteli spatřit nepřítele dříve a tím dává neocenitelnou výhodu v boji. Je to drahá část výzbroje, ale tyto moderní prvky výzbroje vyhrávají střety. 

Termovizi, protože je na dobrou věc, můžeme koupit s výraznou slevou za 86 000 Kč (místo běžných 104 000 Kč). Pokud se podaří vybrat více, peníze budou použity pouze na nákup dalšího vybavení pro „Mikuláše“ a jeho jednotku. 


Sbírka probíhá na Doniu, odkaz zde: https://www.donio.cz/termovize-pro-ukrajinu. (Donio automaticky vystavuje potvrzení o daru, což se hodí i pro daňové účely.) 

Děkuji moc! 
Marek Jech