Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Publikace vydané k výročí sboru

Publikace vydané k výročí sboru

K výročí našeho sboru jsme vydali dvě publikace:
Jan Balcar - Životní příběh tkalce a kazatele a 150 let Církve bratrské v Bystrém (1868-2018).

Jan Balcar - Životní příběh tkalce a kazatele 

Kniha představuje život zakladatele a prvního kazatele Svobodné evangelické církve české (dnešního Sboru Církve bratrské v Bystrém). Popisuje jeho duchovní vývoj od mládí přes přestup z katolické do reformované církve, snahy o její nápravu a setkání s Danielem Edwardem, misionářem Svobodné církve skotské, pod jehož vlivem prožil hluboké obrácení ke Kristu. V roce 1868, jakmile to umožnily nové zákony, Balcar se skupinou svých následovníků vystoupil z reformované církve a založil Svobodnou evangelickou církev českou, nejstarší státem neuznanou církev v českých zemích. Velký prostor je věnován nelehkým zápasům mladé církve, která se nakonec nedlouho po Balcarově smrti spojila s pražskou Svobodnou církví reformovanou. 

Kniha přináší řadu nových informací o Balcarově životě, názorech a teologickém směřování a zasazuje jeho příběh do kontextu vývoje českých evangelických církví 19. století. Přibližuje kořeny, z nichž vyrůstá dnešní Církev bratrská.

Autorka: Tereza Vinterová

Formát: A5, 276 stran 

Cena: 250 Kč

================

150 let Církve bratrské v Bystrém (1868-2018)

Publikace vydaná ke 150. výročí založení bysterského sboru. Na 67 stranách se můžete seznámit se stručnými dějinami sboru, vstoupit do dobových dopisů - vzpomínek, nahlédnout do nedávné historie proměny staré modlitebny v moderní víceúčelové centrum a vidět aktuální život ve společenství včetně služby široké veřejnosti. Publikaci provází bohatá obrazová příloha.

Příspěvky od různých autorů redakčně upravil Bronislav Kaleta.

Cena: 150 Kč

Facebook